Zmiany krwi przy pracy cz. 3

2. Promieniowanie słońca odgrywa wielką rolę w życiu i rozwoju pracownika, niedocenianą nawet przez obrońców ludu. Zbytnie promieniowanie słoneczne oddziaływa przeważnie przez promienie ultrafioletowe, które mają własność hemolityczną, zmniejszają moc utleniającą krwi, przekształcają hemoglobinę na metahemoglobinę, hematinę i hemochromogen. Zmniejszenie lub usunięcie promieni słonecznych oddziaływa wielce szkodliwie na życie organizmu: zmniejsza się ilość czerwonych ciałek krwi i ilość barwików hemoglobiny, następuje anemia i różne zaburzenia.

3. Promienie X coraz więcej badane, coraz mniej skryte przed nami nieprzebytą tajemnicą, oddziaływają na krew i ustrój pracownika. Profesor z Paryża, Aubertin, badał dziesiątki ofiar promieni X. Białe i czerwone ciałka krwi, gruczoły, szpik kostny – wszystkie tkanki i organy odczuwały ich działanie i nieraz ze szkodą dla zdrowia dotknięte zostawały.

5. Rad, najwyższe odkrycie nowej epoki, substancje radioaktywne, także oddziaływają wielce zbawiennie na organizm żyjący, jeśli są stosowane przez ludzi nauki lub pod ich kierunkiem. W rękach nieuków i szalbierzy rad i promienie X stają się mieczem w ręku szaleńca.

1 komentarz do “Zmiany krwi przy pracy cz. 3

 1. To Cię zainteresuje:

  pracownia architektoniczna poznań
  pralnia ekologiczna
  Pranie sofy Warszawa
  prawnik gdynia
  prawnik poznań
  producent kasetonów
  producent luster do makijażu
  producent luster na wymiar
  producent opakowań warszawa
  profile piankowe

Comments are closed.