Zmiany krwi przy pracy cz. 2

Nieodpowiednia, nie higieniczna pozycja przy pracy może być z jednej strony źródłem fizycznego zmęczenia, a z drugiej – przyczyną utrudnienia utleniania krwi. Co ważniejsza, środowisko, w którym dokonywa się praca, wpływa wielce na zmiany krwi.

1. Wysoka temperatura zmniejsza ilość hemoglobiny (u piekarzy, palaczy, mechaników, hutników szkła) i ilość czerwonych ciałek krwi, wywołuje anemię, ziarnistość i rozpad czerwonych ciałek krwi, a powiększa ilość białych ciałek.

Zimna temperatura i wilgotność mają wpływ szkodliwy na krew: zjawia się ziarnistość w krwinkach, zmniejsza, się ich odporność, następuje hemoliza uwalnia się hemoglobina z jej ciałek czerwonych.

2. Ciśnienie powietrza odbija się na krwi i organizmie. Jeżeli jest zmniejszone w znacznym stopniu lub przez czas dłuższy (u lotników, aeronautów, turystów, górników), wtedy po większej części ilość czerwonych ciałek krwi zwiększa się do 7 i 8 milionów. W miarę zniżania się, schodzenia na doliny liczba czerwonych ciałek się zmniejsza.

1 komentarz do “Zmiany krwi przy pracy cz. 2

 1. To Cię zainteresuje:

  profile stalowe szczecin
  projekt technologiczny kuchni
  projektory multimedialne
  projektowanie oświetlenia
  Protetyka Gdańsk
  protetyka wola
  przeszczep chondrocytów
  przewozy autokarowe warszawa
  przewóz osób lubuskie
  przyczepy sprzedaż – Gdynia

Comments are closed.