Badanie przemęczenia cz. 2

Niechaj przede wszystkim nikt nie wierzy, nie łudzi się, ażeby były dziś jakieś pewne dokładne przyrządy, które mogłyby służyć za istotny sprawdzian przemęczenia, jak termometr dla mierzenia ciepła. Pozostawmy na razie przyrządy fizjologom, lekarzom, specjalistom, badaczom, a sami zwróćmy się do wypróbowanych, niezawodnych metod, choć nie zawsze tak błyskotliwych i ponętnych, jak kardiografy, pneumografy itp.

Przy pracy zdrowy robotnik nie powinien doznawać żadnego bólu w żadnej okolicy, w żadnym organie, ani ciągłego przyśpieszonego bicia serca lub oddechu, ani zawrotów głowy, ani mdłości, ani żadnego osłabienia, omdlenia, ani żadnego krwotoku, żadnego drżenia.

W kwadrans lub w pół godziny po ukończeniu pracy, wszystkie funkcje powinny przyjść do normy, do zwykłego stanu: puls zwolnieć do 60 – 70 uderzeń na minutę, bicie serca przyśpieszone – ustać, oddech – zwolnić do 16 razy na minutę, wszelkie zawroty, bóle głowy, omdlenia – ustać, apetyt- wrócić, poczucie zmęczenia – znacznie się zmniejszyć.

1 komentarz do “Badanie przemęczenia cz. 2

 1. To Cię zainteresuje:

  naprawa liczarek
  naprawa lodówek łódź
  naprawa po gradobiciu Katowice
  naprawa tłumków Katowice
  naprawy bezgotówkowe samochodów warszawa
  narzędzia hydrauliczne
  narzędzia pneumatyczne
  narzędzia ścierne
  naturalny szampon do włosów farbowanych bez peg
  naturalny szampon do włosów nawilżający bez parabenów

Comments are closed.